Wózki widłowe spalinowe

Wózki widłowe spalinoweWózki widłowe spalinowe mają na ogół napęd diesel i podczas pracy emitują spaliny. Dlatego też nie są polecane do używania w pomieszczeniach zamkniętych. Jednak doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu prac na obszarach otwartych. Ich solidna konstrukcja oraz odpowiednie gabaryty sprawiają, że są świetnie przystosowane do pracy przy zróżnicowanych warunkach pogodowych i klimatycznych, idealnie sprawdzają się podczas robót budowlanych, przy rozładunku dostarczonych na plac budowy materiałów i surowców, a także składowaniu ciężkich wyrobów np. z betonu, czy metalu.

Niewątpliwą zaletą wózków widłowych spalinowych jest możliwość intensywnej eksploatacji nawet przy wielozmianowym systemie pracy. Nie ma bowiem konieczności stosowania dłuższych przerw i przestojów podczas użytkowania pojazdu, wózki spalinowe cały czas są sprawne i działają bezproblemowo. Napęd olejem napędowym powoduje, że wózki te cechuje dużo większa moc, niż we wózkach elektrycznych, a nowoczesne modele łączą w sobie zarówno niewielkie zużycie paliwa, jak i stosunkowo niski poziom emisji spalin oraz hałasu.

Wózki widłowe spalinowe mogą być poruszane zarówno za pomocą oleju napędowego (diesel), jak i za pomocą napędu gazowego LPG. Co prawda, powoduje to wydzielanie szkodliwych spalin, lecz producenci zapewniają, iż emisja ich wraz z produkcją nowszych modeli coraz bardziej jest minimalizowana. Oczywiście zawsze istnieje też możliwość opcjonalnego zainstalowania systemu oczyszczania spalin w postaci filtra cząstek stałych, dzięki czemu wózek będzie bardziej ekologiczny.

Materiały do opisania spalinowych wózków widłowych zostały zaczerpnięte z witryny www.promag.pl/Wozki_widlowe