Dbaj o swoje serce, masz je tylko jedno!

Układ krążenia to najważniejszy układ naszego organizmu. Musi funkcjonować bez zarzutów, abyśmy mogli bez większych problemów żyć, poruszać się, pracować czy spełniać marzenia. Z tego powodu zaleca się szczególną dbałość o ten układ poprzez rutynowe badania, zdrowe odżywianie, nie nadużywanie alkoholu czy papierosów.

Mimo to można zauważyć, że w Polsce ta świadomość jest jeszcze niewielka. Ludzie nie dbają o siebie i o ludzi, których kochają, przez co nadal panuje duża zachorowalność i śmiertelność na choroby układu krążenia.

Kardiolog – na czym polega jego pomoc?

Kardiolog to specyficzny rodzaj lekarza. Zajmuje się tylko i wyłącznie układem krążenia. Każdy kardiolog zajmuje się wieloma chorobami – chorobą niedokrwienną serca, kardiomiopatią, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym i innymi wadami serca.

Jeżeli ktoś cierpi na zaburzenia lipidowe bądź niewydolność serca, również musi zgłosić się do tego specjalisty. Kardiolog chętnie przyjmuje również zdrowe osoby, które są zapalonymi sportowcami i chcą zbadać stan swojego serca oraz poznać ocenę układu krążenia.

Kardiolog w Poznaniu

Najlepszego kardiologa w Poznaniu spotkać można w centrum medycznym neoMedica, które jest wyjątkowym miejscem, a dla chorych niejednokrotnie jedynym ratunkiem. W neoMedica zawsze znajdzie się kardiolog Poznań, który chętnie pomoże zdiagnozować i leczyć choroby, a więcej można przeczytać tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/kardiologia